מדרסים לדורבן

כדורסל ◦ כדורגל ◦ טניס ◦ טריאתלון ◦ ריצת מרתון

מדרסים לדורבן כף הרגל - הפחתת כאבים

דורבן בכף הרגל, המכונה גם דורבן בעקב, הוא גדילה גרמית שנוצרת בדרך כלל על עצם העקב. מדובר במצב המאופיין בדלקת וכאב ב- plantar fascia וכתוצאה מכך לאי נוחות וקשיי הליכה או עמידה. המדרסים הביומכניים שלנו המותאמים לדורבן, מבוססים על טכנולוגית אורטוטק המתקדמת ביותרבעולם, מיוצרים בהתאמה אישית לכף רגל המטופל ומאפשרים הקלה מידית על הכאב ופעילות יומיומית רגילה לאיכות חיים משופרת

איך מדרסים מקלים על תופעת הדורבן

דורבן בכף הרגל, המכונה גם דורבן בעקב, הוא גידול גרמי שיכול להתפתח על עצם העקב (קלקנאוס).הסובלים מדורבן יחושו כאב בכף הרגל בעת דריכה, בעיקר בשעות הבוקר לאחר שינה או ישיבה ממושכים ללא דריכה על כף הרגל.

הדורבן נוצר בדרך כלל כתגובה למאמץ ארוך טווח על השרירים והרצועות של כף הרגל, הנגרם לרוב על ידי פעילויות כמו ריצה, קפיצה או עמידה ממושכת. תנועות חוזרות ונשנות אלו עלולות להוביל לדלקת ולגירוי של ה- plantar fascia, רצועת הרקמה העבה המחברת את עצם העקב לאצבעות הרגליים.בתגובה לגירוי זה, הגוף עלול להפקיד משקעי סידן על עצם העקב, וכתוצאה מכך דורבן בכף הרגל.

דורבנים בכף הרגל הם נפוצים וניתן לראות אותם בצילומי רנטגן, אך הם לא תמיד גורמים לכאב או אי נוחות. עם זאת, במקרים מסוימים, הם יכולים לתרום לדלקת ולכאבים בעקב או בקשת כף הרגל. הכאב מורגש בדרך כלל בהליכה או בעמידה, במיוחד בבוקר או לאחר מנוחה ממושכת.

הטיפול בדורבן בכף הרגל מתמקד בדרך כלל בניהול המצב הבסיסי הגורם לכאב ועל כן מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית הם פתרון מעולה להפגת הכאבים. בנוסף יש להקפיד על  מנוחה, תרגילי מתיחה,  פיזיותרפיה או תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) לשיכוך כאב. במקרים נדירים שבהם אמצעים שמרניים נכשלים, ניתן לשקול התערבות כירורגית.

 

מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן

כאמור, דורבן הוא דלקת המסבה כאב בכף הרגל. אנשים הסובלים מדורבן יסבלו מאי נוחות וכאב בהליכה בעיקר בבוקר, או אחרי שינה או מנוחה רציפה, בעיקר במספר צעדים הראשונים. מכיוון שהדורבן מסב אי נוחות וכאבים, רבים מחפשים את הדרך האידיאלית לטפל בו ולהעלימו.

כיוון שמדובר בדלקת הנובעת בשל עומס על כף הרגל,  גורמים רפואיים מעריכים, שהשימוש במדרסים בהתאמה אישית המותאמים ומיוצרים לכף הרגל הספציפית אשר ישפרו את יציבות הרגל ויפחיתו מהעומס על הרגל על ידי איזון של הגוף, יסייעו להעלמת הדורבן בטווח זמן כלשהו של שימוש בהם.

 

ממה עשוי מדרס לדורבן?

מדרסים לדורבן בדרך כלל יהיו עשויים מפלסטיק והינם מדרסים פונקציונליים יומיומיים. המדרסים המותאמים לדורבן יהיו מסוגי מדרס ביומכאני קשיח, והוא יותאם באופן אישי ורפואי לכל כף רגל של אדם הסובל מדורבן.

אין ספק שמדרסים יכולים להקל משמעותית על ההתנהלות היומיומית של האדם הסובל ובנוסף, השימוש בהם לתקופת זמן משמעותית, בכוחם גם לרפא את הדורבן.

לפני שפונים לאופציות אחרות, שווה לבדוק פתרון של מדרסים לדורבן. ייתכן מאוד שזה הפתרון האולטימטיבי שיחסוך עוגמת נפש וכאבים בעתיד.

 

יגאל מכון אורטופדי המומחים בייצור מדרסים לדורבן

אנחנו ביגאל מכון אורטופדי מייצרים כבר מעל 30 שנה מדרסים פונקציונליים בכלל ומדרסים לבעיית הדורבן . לרשותכם במכון מומחה כף רגל בעל ניסיון המאבחן את הרגל ומתאים את המדרס לפעילות מלאה על אף הדורבן.  נשמח לראותכם.  הרצל 57 רמת גן.