מדרסים ביומכניים

מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית לשיפור היציבה

מדרס ביומכני (המכונה גם מדרס אורתוטי), הוא מדרס מיוחד לנעליים שנועד לתמוך וליישר את כפות הרגליים והגפיים התחתונות. מדרסים ביומכניים מתוכננים בקפידה ליישור כפות הרגליים, הקרסוליים והברכיים, משמשים לתיקון או שיפור יישור כף הרגל והגפיים התחתונות, להפחתת כאב ואי נוחות ולמתן תמיכה לקשתות הרגליים.

ניתן לומר מדרסים ביומכניים הם מדרסים המשנים את  תנועתו של האדם. כלומר, מעבר לנוחות הם מסוגלים להקנות הרגלי הליכה נכונים ולטפל בגורם הכאב. במכון שלנו, אנו מייצרים מדרסים ביו מכניים מהחומרים האיכותיים ביותר בעולם, ובהתאמה אישית לכל כף רגל באמצעות יציקת גבס מדויקת. המדרסים מיוצרים בשיטת ORTHOTECH, לשנים של יציבות והקניית הרגלי הליכה נכונים.

בין אם אתם סובלים מבעיות גב או ברכיים או פשוט רוצים לשפר את היציבה שלכם, מדרסים ביו מכניים יכולים לעשות הבדל משמעותי בחיי היומיום שלכם.

מהם מדרסים ביו מכניים?

מדרסים ביומכניים הם מדרסים שתוכננו במיוחד לשיפור היציבה ומספקים תמיכה לכפות הרגליים, הקרסוליים והברכיים. מדרסים אלו מיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת ועשויים מחומרים איכותיים המעניקים יציבות וריפוד. מדרסים ביו מכניים פועלים על ידי חלוקה מחדש של הלחץ ומתן יישור נכון לכפות הרגליים, אשר מסייע להקל על כאב ואי נוחות הנגרמים על ידי יציבה לקויה או הליכה לא מאוזנת. 

מדרסים מיוחדים אלו ניתנים לשימוש בכל סוג של נעל סגורה והם מתאימים לאנשים בכל הגילאים ובכל רמות הפעילות. לאחר בדיקה של מומחה כף הרגל ניתן יהיה להתאים בדיוק מירבי את צורת המדרסים ואת החומר ממנו הם ייוצרו.

סוגי מדרסים ביומכניים

ישנם מספר סוגים של מדרסים ביומכניים הזמינים כדי לטפל במצבים ספציפיים של כף הרגל ולשפר את היציבה. 

מדרסים לתמיכה בקשת נועדו לספק תמיכה נוספת לקשתות כפות הרגליים, להפחית את המאמץ ולקדם יישור נכון. 

תכונה נוספת של המדרסים היא ספיגת זעזועים נוספת ונוחות, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור אנשים הסובלים מכאבים או אי נוחות בכף הרגל. 

כמו כן, ניתן לתכנן את המדרסים עם טריזים אשר יכולים לעזור לתקן בעיות יישור (לדוגמא, קריסה פנימה והחוצה של כף הרגל) ולספק יציבות. 

אורתוטיקה מותאמת אישית (התאמת עזרים אורטופדיים חיצוניים לאיברים ספציפיים לשם תיקון או תמיכה) מעוצבת באופן אינדיבידואלי כדי להתאים לקווי המתאר הייחודיים של כפות הרגליים, ומציעה תמיכה מקסימלית ותיקון יישור.

כיצד מדרס ביו מכני משפיע על היציבה?

מדרס ביו מכני ממלא תפקיד מכריע בשיפור היציבה ובמתן תמיכה לכפות הרגליים, הקרסוליים והברכיים. על ידי יישור מחדש של כף הרגל וחלוקה מחדש של הלחץ, מדרסים אלה עוזרים לתקן חוסר איזון שעלול להוביל ליציבה לקויה. תמיכת הקשת והריפוד המסופקים על ידי מדרס ביו מכני מסייעים לשמור על יישור תקין של הגוף, ומפחיתים את העומס על השרירים והמפרקים. 

יציבה משופרת זו לא רק מונעת כאב ואי נוחות, אלא גם משפרת את היציבות הכללית ואת שיווי המשקל של הגוף. עם מדרסים ייחודיים אלה, תוכלו ליהנות מהיתרונות של יציבה משופרת ותמיכה בכל שלב.

מדרסים ביו מכניים לטיפול בבעיות גב וברכיים

מדרסים ביו מכניים מועילים במיוחד לאנשים הסובלים מבעיות גב וברכיים. בעיות אלה מתעוררות לעתים קרובות עקב יציבה לקויה או חוסר יישור בכפות הרגליים. מדרסים אלה פועלים על ידי מתן תמיכה ויישור לכפות הרגליים, ומסייעים לשפר את תנוחת הגוף הכללית ולהפחית את העומס על הגב והברכיים.

המדרסים נועדו לפזר את הלחץ באופן שווה לאורך כף הרגל, להקל על העומס על המפרקים והשרירים ולקדם יישור נכון. זה יכול לעזור להקל על כאב ואי נוחות בגב ובברכיים, ומאפשר לאנשים לנוע בנוחות רבה יותר ובקלות רבה יותר.

על ידי השימוש במדרסים ביו מכניים, אנשים עם בעיות גב וברכיים יכולים לחוות יציבות משופרת, כאב מופחת וניידות מוגברת. מדרסים אלו מהווים פתרון פשוט ויעיל למי שמחפש הקלה מהאתגרים של בעיות גב וברכיים.

מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית

אמנם קיימות אפשרויות רבות מוכנות מראש, אך מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית מציעים גישה מותאמת אישית יותר לתמיכה ולשיפור היציבה. מדרסים אלה תוכננו במיוחד עבור מאפייני כף הרגל וההליכה הייחודיים של האדם. על ידי ביצוע מדידות מדויקות וניתוח דפוסי תנועה, פודיאטרים ואורתוטיסטים יכולים ליצור מדרסים המטפלים בבעיות ביומכניות ספציפיות. 

היתרון של מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית הוא שהם מספקים תמיכה מותאמת אישית, ומבטיחים נוחות ויעילות מרביות. מעבר ליעילות שבטיפול בלקויות כף רגל שונות (כגון, כפות רגליים שטוחות, קשתות גבוהות או כל מצב אחר של כף הרגל), הם מסייעים בעיקר לבעיות מבניות של כפות הרגליים ולשם כך, ניתן להתאים אישית מדרסים בהתאמה אישית כדי לענות על הצרכים שלכם ולספק את רמת התמיכה האופטימלית.

הקשר בין יציבות להתאמת מדרסים ביומכניים

ישנם מגוון סוגי מדרסים כיום ויש להתאים באופן רפואי את המדרס האידיאלי, בהתאם לבעייתיות שבכל מבנה כף רגל. יציבות הגוף היא חשובה וקריטית לבריאות האדם. גורם מהותי המשפיע על יציבות הגוף הוא תנועות רגליים ועל כן, במקרים בהם כפות הרגליים לא יציבות כדי הצורך, בעלות  גמישות יתר או כל דבר אחר אשר גורם להן לתפקד באופן פחות איכותי בהליכה ובתפקוד היומיומי, ניתן להיעזר במדרסים המשנים את תנועתו של האדם.

מסקנה

מדרסים ביומכניים משנים את כללי המשחק בכל הנוגע לשיפור היציבה ומתן תמיכה בכל שלב. מדרסים חדשניים אלה פועלים על ידי יישור כפות הרגליים, הקרסוליים והברכיים, ומסייעים להקל על כאבים ואי נוחות. בין אם אתם סובלים מבעיות גב או ברכיים או פשוט רוצים לשפר את הביצועים שלכם, מדרסים ביומכניים יכולים לעשות הבדל משמעותי. על ידי השקעה במדרסים בהתאמה אישית, תוכלו לחוות תמיכה מותאמת אישית המותאמת לצרכים הייחודיים שלכם. אל תזלזלו ביתרונות של מדרסים ביומכניים ליציבה טובה יותר ולרווחה כללית.

 

יגאל מכון אורטופדי – המומחים בייצור מדרסים ברמת גן

ביגאל מכון אורטופדי אנו מייצרים כבר למעלה מ-40 שנה מדרסים ביומכניים איכותיים מחומרים קשיחים לפי מידת הרגל הספציפית. לרשותכם במכון מומחה כף רגל בעל ניסיון המאבחן את ברגל ומתאים את המדרס לפעילות המתאימה. פנו אלינו להתאמת המדרס המושלם בדיוק עבורכם!

שאלות נפוצות בנושא מדרסים